A picture
A picture

Navigace

Obsah

ČOV a kanalizace - stav krajské komunikace, kolony v obci

Typ: ostatní
Vážení spoluobčané,
denně odpovídám řidičům uvězněným v koloně na krajské komunikaci, jaké jsou možnosti a postoj obce při řešení této nepříjemné situace. V příloze je jeden z mnoha podobných dopisů. Zveřejňuji ho zde pro to, abyste i vy byli informováni, jak se věci mají. Starosta.

Vážená paní ,

naprosto s Vámi souhlasím, s daným stavem jsem také nespokojen. Štěrkem komunikaci ale  samozřejmě nikdo nesype, auta kameny vyhrabují koly z vyfrézované části vozovky, to ale samozřejmě na podstatě nic nemění. Hned v úvodu je třeba podotknout, že ke komunikaci nemá obec žádný právní vztah, je ve vlastnictví JMK a ve správě SÚS JMK, obcí pouze prochází. V obci probíhají výkopové práce na stavbě ČOV a kanalizace Šebrov-Kateřina.

Logicky směřujete svůj dotaz, stejně jako mnozí jiní, na vedení obce. Pochopte ale prosím, že takto rozsáhlá akce je naprosto mimo personální a ekonomické možnosti naší obce a předmětná komunikace obci vůbec nepatří.  Za stav vozovky, řešení dopravní situace i případné poškození aut je přímo zodpovědný zhotovitel stavby, kterému obec předala staveniště v obci písemným předávacím protokolem. Zhotovitel práce přímo řídí a organizuje včetně dopravního značení, on jediný je schopen s danou věcí něco udělat, obec na to nemá přímý vliv, krajskou komunikaci navíc nemá ani ve své správě. Přesto nás ale samozřejmě tento stav velmi trápí.  Na neutěšenou situaci nejen na krajské komunikaci jsem zhotovitele již několikrát opakovaně písemně upozorňoval a situace se postupně mírně zlepšuje. Proběhla změna umístění semaforů, komunikace je i s pomocí obecních zaměstnanců průběžně čištěna, do doby stabilizace vyfrézované vrstvy ale uklizená vozovka při tak obrovském náporu aut vydrží jen pár hodin.

Na kolony má největší vliv souběžná uzavírka mostu v Lelekovicích a částečná uzavírka na sil. č. I/43 u Černé Hory, kde objízdné trasy vedou právě přes rozkopanou obec Šebrov-Kateřina. Proti objízdné trase jsem vznesl písemný nesouhlas, bezúspěšně. Tento stát se pomalu mění v jedno velké rozpadající se staveniště.

Je mi jasné, že viníkem neutěšeného stavu je pro běžného občana navzdory výše uvedeným faktům vedení obce. Chápu to a udělám vše, co bude možné, pro zjednání nápravy. Včetně případných sankcí zhotoviteli za jeho částečný podíl na vzniklé situaci. Rovněž obecní zaměstnanci v podstatě nad rámec zákonných povinností a možností obce pomáhají udržovat krajskou komunikaci do doby, než dojde ke stabilizaci vyfrézované vrstvy před provedením výkopových prací.

Práce na kanalizaci v naší obci opravdu nejsou jednoduché, jsou zahájené na základě platných povolení a zhotovitel čelí velkému množství potíží, z nichž pouze jedna z mnoha je průtah krajské komunikace obcí. To ale samozřejmě nemůže být omluvou a běžného občana uvězněného v koloně to nezajímá. 

Podobných stížností je samozřejmě více, průběžně je  předávám vedení zhotovitele . Pokud se chcete obrátit na zhotovitele přímo, zašlete prosím svou stížnost na adresu: PiskorP@imosbrno.eu.

Situace se ale zásadně zlepší až s ukončením objízdných tras přes naši obec.

Přeji pěkný den.

Ing. Radek Kloz

starosta obce

Šebrov-Kateřina


Vytvořeno: 27. 4. 2021
Poslední aktualizace: 27. 4. 2021 16:35
Autor: Správce Webu

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

google-play-downloadapp-store-download

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Svátek

Svátek má Radoslav

Datum a čas

Dnes je čtvrtek, 6. 5. 2021, 18:34:21

Aktuální počasí

Počasí dnes:

6. 5. 2021

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 10 až 14°C. Noční teploty 6 až 2°C.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Svoz odpadu

Po Út St Čt So Ne
26
    Papír - svoz od domu
Šebrov-Kateřina (Blansko)
27 28 29 30 1 2
3 4
    Netříděný komunální odpad
Šebrov-Kateřina (Blansko)
    Papír - kontejnery 1100 l - centrální sběrná místa
Šebrov-Kateřina (Blansko)
5 6
    Plasty-kontejnery 1100 l - centrální sběrná místa
Šebrov-Kateřina (Blansko)
7 8 9
10
    Plasty - svoz od domu
Šebrov-Kateřina (Blansko)
11 12 13 14 15 16
17 18
    Netříděný komunální odpad
Šebrov-Kateřina (Blansko)
    Papír - kontejnery 1100 l - centrální sběrná místa
Šebrov-Kateřina (Blansko)
19
    Sklo - centrální sběrná místa
Šebrov-Kateřina (Blansko)
20
    Plasty-kontejnery 1100 l - centrální sběrná místa
Šebrov-Kateřina (Blansko)
21 22 23
24
    Papír - svoz od domu
Šebrov-Kateřina (Blansko)
25 26 27 28 29 30
31 1
    Netříděný komunální odpad
Šebrov-Kateřina (Blansko)
    Papír - kontejnery 1100 l - centrální sběrná místa
Šebrov-Kateřina (Blansko)
2 3
    Plasty-kontejnery 1100 l - centrální sběrná místa
Šebrov-Kateřina (Blansko)
4 5 6

Obecní knihovny

Otevírací doba

Šebrov:          po 16:30 - 18:00
Sv. Kateřina: po 17:00 - 19:00

Program. prohlášení OZ

Jooble

Jooble

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Anketa

Třídíte odpad?

Celkem hlasů:
197
Hlasování začalo:
23. 10. 2018
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností