A picture
A picture

Navigace

Obsah

ČOV a kanalizace-odpovědi na dotazy občanů

Typ: ostatní
Epidemiologická situace v tomto státě stále neumožňuje uspořádat setkání s občany, osobní kontakty jsou stále více omezovány. Své dotazy směřujte proto prosím na email: obec@sebrov-katerina.cz nebo mobil starosta : 702 058 878. Odpovídat budu veřejně pro zajištění informovanosti všech občanů.

Odpověďi na dotazy  občanů:

 • Jaký je vlastně postup prací při budování splaškové kanalizace  - již jsme to několikrát na rúzných místech probírali, ale opakování je matka moudrosti :-)
  1. frézování povrchu nad výkopem hlavního řadu - hradí obec
  2. výkop hlavního řadu a příprava odbočení - hradí obec
  3. výkop přípojek od hlavního řadu po spojovací šachtu- obecní pozemky - hradí obec
  4. výkop přípojek od spojovací šachty po vývod odpadního potrubí z rodinného domu-soukromé pozemky-hradí občané
  5. pokládka asfaltového koberce na zhutněný výkop se zapravenýmí okraji - hradí obec

Hlavní řad je tedy včetně odbočení, přípojka je od hlavního řadu po stěnu rodinného domu. Hlavní řad ( bod 1-2) hradí standardně obec, kompletní přípojku (bod 3-4) by měl hradit vlastník rodinného domu, a to včetně projektové dokumentace a povolení stavebního úřadu. V naší obci ale bude vlastník rodinného domu hradit pouze bod 4 (tedy druhou část přípojky od spojovací šachty po RD na vlastním pozemku), a i na tuto část zajistí projektovou dokumentaci i vyřizování na stavebním úřadě obec. NA TUTO ČÁST PŘÍPOJKY BUDOVANOU PŘÍMO OBČANY JE ALE STÁLE JEŠTĚ BRZY!

 • Proč neprobíhá výkop hlavního řadu i přípojek  najednou. Není to dvojí práce - zhutnit výkop a pak se znovu vracet kopat přípojku?

Dle informací od projektantů, zhotovitelů i technického dozoru ( tedy lidí zkušených v oboru)  provádět všechny výkopy najednou není ani rozumné, ani ( alespoň v našich podmínkách) reálné. Hlavní řad kope větší ( a také hodinově mnohem dražší) technika, která by měla v našich úzkých uličkách plných inženýrských sítí při kopání přípojek těžký problém a vzhledem k nákladové ceně i velmi malý výkon. Těžko bychom zabránili zborcení výkopů, ulic a následnému rozsáhlému poškození sítí.  Přejezd přes ocelové pláty (sanitka, hasiči, mimořádná potřeba občanů) by v případě souběžného kopání hlavního řadu i přípojek byl jen těžko představitelný. V případě dokončení přípojek včetně spojovací šachty by nebylo vůbec možné provést tlakovou zkoušku řadu. Přípojky kope mnohem menší, obratnější, ale také levnější  technika. Vše má jasně defonovaná pravidla včetně postupu hutnění ,následných zkoušek zhutnění a kontrol správců jednotlivých sítí.

Výše uvedené argumenty odborníků v daném oboru mě osobně zcela přesvědčili, že zdánlivě dvojí práce má zcela racionální opodstatnění. Práce dosud provedené probíhají rychle, kvalitně a vzhledem k velmi obtížným podmínkám ( zejména u krajské komunikace a ve Svaté Kateřině) a navzdory proměnlivému zimnímu počasí i bez závaznějších komplikací. 

 

                                                                                                                                        Přeji všem občanům naší obce vše dobré :-).

                                                                                                                                                                         Radek Kloz, starosta obce

​​​​​​​


Vytvořeno: 25. 2. 2021
Poslední aktualizace: 5. 3. 2021 11:36
Autor: Správce Webu

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

google-play-downloadapp-store-download

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Svátek

Svátek má Rostislav

Datum a čas

Dnes je pondělí, 19. 4. 2021, 2:45:52

Aktuální počasí

Počasí dnes:

19. 4. 2021

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Svoz odpadu

Po Út St Čt So Ne
29
    Plasty - svoz od domu
Šebrov-Kateřina (Blansko)
30 31 1 2 3 4
5 6
    Netříděný komunální odpad
Šebrov-Kateřina (Blansko)
    Papír - kontejnery 1100 l - centrální sběrná místa
Šebrov-Kateřina (Blansko)
7 8
    Plasty-kontejnery 1100 l - centrální sběrná místa
Šebrov-Kateřina (Blansko)
9 10 11
12
    Papír - svoz od domu
Šebrov-Kateřina (Blansko)
13 14 15 16 17 18
19 20
    Papír - kontejnery 1100 l - centrální sběrná místa
Šebrov-Kateřina (Blansko)
    Netříděný komunální odpad
Šebrov-Kateřina (Blansko)
21
    Sklo - centrální sběrná místa
Šebrov-Kateřina (Blansko)
22
    Plasty-kontejnery 1100 l - centrální sběrná místa
Šebrov-Kateřina (Blansko)
23 24 25
26
    Plasty - svoz od domu
Šebrov-Kateřina (Blansko)
27 28 29 30 1 2

Obecní knihovny

Otevírací doba

Šebrov:          po 16:30 - 18:00
Sv. Kateřina: po 17:00 - 19:00

Program. prohlášení OZ

Jooble

Jooble

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Šebrov-Kateřina, 2009

Anketa

Třídíte odpad?

Celkem hlasů:
189
Hlasování začalo:
23. 10. 2018
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností