Začátek prosince byl pestrý na události

| FOTOGALERIE Z MIKULÁŠE | FOTOGALERIE Z ROZSVÍCENÍ STROMU | FOTOGALERIE DOKONČENÍ CHODNÍKU |

Ačkoli venkovní teplota poklesla a mnohdy bylo nevlídno, nemělo to vliv na řadu akcí v obci. V galerii fotografií Vám chceme některé z těchto událostí přiblížit.

Ke konci listopadu již tradičně pozvalo Zahradnictví U Kopřivů občany na program „Kouzelné Vánoce v Šebrově", kde si děti samy mohly vyrobit různé vánoční ozdůbky a hlavně pak předvedly pásmo biblických události o narození Ježíše Krista. 1. prosince mě překvapili pracovníci podniku Eurovia při pokládce asfaltového koberce na chodníku do Sv. Kateřiny. Tím byla tato akce definitivně dokončena a hned při prvním návalu sněhu si jeho snadné prohrnování ověřil pan Benýšek. Ve čtvrtek 2. prosince byl po dlouhých letech opět rozsvícen vánoční strom „U křížku". Starostovi při této události asistovaly děti z MŠ a ZŠ, doprovázené na kytaru Tomášem Mitvalským, paní učitelkou Stařeckou a při vlastním rozsvěcení zahrála na housle píseň „Ave Maria" paní doktorka Tvarůžková. Jenom jsem se divil, že to v tom mrazu dokázala. My ostatní jsme si ruce hřáli svařeným vínem.

Na pátek 3. prosince se těšila většina kateřinských dětí, protože večer přišel k hájence do postaveného přístřešku Mikuláš doprovázený andělem a řadou nezbedných čertů. Jeho cesta byla lemována ohňostrojem a po usednutí spolu s andělem zpovídali děti zda si zaslouží dárek. Byl to večer plný slibů, básniček a písniček. A my ostatní jsme se spokojili s douškem svařeného vína, které bylo při většině akcí nezbytné. Mikuláš navštívil celou řadu jiných míst  - byl například ve škole nebo v Šebrově přichystali rodiče uvítání v prostorách u Drtilů a všude bylo pochopitelně plno radosti tak, jak to v předvánoční a vánoční čas bývá.


Zpracoval: Jan Matal, kronikář obce

<< zpět